پست وبلاگ

آموزش حذف صفحات سایت از ایندکس گوگل

آموزش حذف صفحات سایت از ایندکس گوگل

در این قسمت با پست جدید از نحوه ” حذف صفحات سایت از ایندکس گوگل ” در خدمت شما هستیم. ما در برخی مواقع میبینم که صفحه از سایت ما در گوگل ایندکس شده اما برخلاف میل ما این اتفاق رخ داده. بنابرین در این آموزش قصد داریم بگیم چطور بیایم یک قسمت از سایت یا صفحات سایت رو از ایندکس گوگل حذف کنیم.

برای اینکار با ما بایستی با ابزار removal url موجود در ابزار سرچ کنسول( گوگل وبمستر ) کار کنیم.ابزار remove URLs که بعنوان زیرمجموعه ای از بخش Google Index در اکانت وبسمتر گوگل تعریف شده است به شما این امکان را میدهد که صفحات خاصی از سایت خود را برای حذف از نتایج گوگل معرفی کنید.

 

نحوه کار با Remove URLs

با ورود به این بخش و انتخاب گزینه Create a new removal request باکسی برای وارد کردن آدرس صفحه مورد نظر شما جهت حذف از نتایج یا ایندکس ها گوگل باز میشود. با وارد کردن آدرس و فشردن دکمه continue به صفحه دیگری منتقل میشوید. در قدم بعدی از شما پرسیده میشود که دلیل شما برای حذف این صفحه چیست و چه گزینه ای مد نظر شماست.

 

حذف صفحات سایت از ایندکس گوگل
حذف صفحات سایت از ایندکس گوگل

 

حال میپردازیم به توضیح هر قسمت از گزینه ها :

 

Remove page from search results and cache: انتخاب این گزینه آدرس مورد نظر شما را از نتایج جستجوی گوگل خارج کرده و ایندکس های ثبت شده توسط روبات های گوگل برای آن را پاک میکند. در واقع شما به گوگل اعلام میکنید که این صفحه دیگر بر روی سایت شما وجود ندارد.

Remove page from cache only: انتخاب این گزینه صفحه مورد نظر را بطور کلی از نتایج گوگل حذف نمیکند بلکه تنها ایندکس گوگل از این صفحه سایت را حذف میکند. بعبارت دیگر این گزینه زمانی کاربرد دارد که شما تغییرات اساسی در محتویات یک صفحه از سایت خود ایجاد کرده باشید و خواهان بازبینی و ایندکس مجدد آن توسط گوگل هستید.

Remove directory: با انتخاب این گزینه شما آدرس معرفی شده به گوگل و تمامی آدرس هایی که با این عبارت آغاز میشوند را از نتایج گوگل حذف میکنید. با این کار شما گزینه اول را بر روی تعداد زیادی از صفحات سایت خود اعمال میکنید. بعنوان مثال اگر شما آدرس yoursite.com/category را در این بخش وارد کرده باشید و گزینه remove directory را انتخاب کنید این صفحه و تمامی صفحات زیر مجموعه آن حذف خواهند شد. مانند: yoursite.com/category/your-page.html در نهایت این آدرس به لیست انتظار حذف از نتایج گوگل افزوده خواهد شد و مورد بررسی روبات های گوگل قرار خواهد گرفت. همچنین شما میتوانید با وارد کردن آدرس دامنه سایت بطور کلی سایت را از نتایج گوگل حذف کنید.

 

 

سایر لینک ها:

آموزش ارزهای دیجیتال – http://irancrypto.blog.ir

 

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *